Špecialista na robotiku

Špecialista na robotiku

iRobot vyvíja a vyrába roboty, ktoré menia život.

Ocenenia iRobot

Špecialista na robotiku

Špecialista na robotiku

Inšpirujeme novú generáciu inžinierov a vedcov.

História iRobot

Špecialista na robotiku

Špecialista na robotiku

Roboty iRobot zastupujú ľudí v život ohrozujúcich misiách.

Ocenenia iRobot

Špecialista na robotiku

Špecialista na robotiku

Priekopnícke roboty iRobot prinášajú do života
väčšiu jednoduchosť a efektivitu.

História iRobot

Spoločnosť iRobot už 25 rokov prináša špičkovú technológiu v oblasti robotiky

Inžinieri spoločnosti iRobot využili svoje skúsenosti aj v spolupráci s vesmírnou agentúrou NASA. Ich produkty a technológie boli použité vo viacerých výskumných projektoch a civilných a vojenských misiách po celom svete.

Spoločnosť iRobot založili v roku 1990 dvaja americkí inžinieri a špecialisti na robotiku Colin Angle a Helen Greiner, ktorí v tom čase pôsobili na Massachusetts Institute of Technology. Spolu so svojím univerzitným profesorom Dr. Rodney Brooksom začali pracovať na svojej vízii, a to uviesť prvé roboty do reálneho života.

V roku 2014 spoločnosť iRobot dosiahla obrat viac než 557 miliónov dolárov, zamestnáva viac ako 500 najlepších odborníkov, inžinierov, technikov a programátorov z robotického priemyslu. Sídlo spoločnosti iRobot sa nachádza v meste Bedford v americkom štáte Massachusetts a má kancelárie vo Virgínii, Kalifornii, Severnej Karolíne, Veľkej Británii, Číne a Honkongu. Pod burzovým symbolom IRBT má spoločnosť kótované akcie na burze NASDAQ. Aktuálne má spoločnosť iRobot zaregistrovaných už viac ako 1000 patentov.

Spoločnosť iRobot má dlhoročné skúsenosti s vývojom a výrobou taktických a priemyselných robotov iRobot® PackBot®, ktorí boli využití pri tisícoch nebezpečných výskumných projektoch a vo vojenských misiách. iRobot uviedol praktické roboty a prvýkrát ukázal svetu, že roboty sú tu k tomu, aby nám pomáhali. iRobot Ava™ 500 priniesol nový prístup v rámci komunikácie v kancelárskom prostredí a RP-VITA zas umožňuje doktorom komunikovať s pacientmi, ktorí sa môžu nachádzať na opačnom konci sveta. Po viac ako dvoch desaťročiach vedúceho postavenia v robotickom odvetví je filozofiou iRobot naďalej vyvíjať roboty, ktoré zvyšujú bezpečnosť a kvalitu života.

Naše roboty sú pripravené.

Kto sme

Každý robot, ktorý sme vyrobili, je vyvíjaný so zreteľom na uľahčenie života či zvýšenie jeho bezpečnosti. Či už ide o roboty, ktoré sa využívajú v domácnostiach, nemocniciach, na bojových poliach, alebo sú určené pre biznis, sme pripravení pomôcť ľuďom dosiahnuť to, čo ešte dosiahnuté nebolo.

História iRobot

15 miliónov predaných kusov na svete

Už viac ako 15 miliónom užívateľov na svete robotickí pomocníci iRobot zmenili život a urobili ho oveľa jednoduchším. Naše roboty navyše pravidelne víťazia v testoch a získavajú prestížne ocenenia.

Ocenenia iRobot

Mapa sveta iRobot