O značke iRobot

Už viac ako 30 miliónom používateľov po celom svete zmenil iRobot a jeho robotickí pomocníci život. Zjednodušenie upratovania miliónom rodín pridalo všetkým ich členom trochu voľného času, ktorý venujú sebe a svojim koníčkom. Naši roboti pravidelne víťazia v testoch  a získavajú prestížne ocenenie.

30 let spoločnosti

Massachusetts Institute of Technology

1990

Všetko začalo na Massachusetts Institute of Technology. Trojica robotických pionierov začala pracovať na prvých reálnych, aj keď spočiatku značne vizionárskych projektoch.

Prvý iRobot Genghise

1991

Prvý iRobot Genghise®, robot určený na mimozemský prieskum.

Profesionálny robot Ariel

1996

Skonštruovaný profesionálny robot Ariel® určený na detekciu a zneškodňovanie min.

iRobot PackBot

2001

iRobot PackBot® prehľadáva trosky Svetového obchodného centra a Pentagonu po útokoch z 11. septembra.

Prvý ROOMBA

2002

Svetlo sveta vidí v roku 2002 aj prvý ROOMBA®, robotický vysávač pre širokú verejnosť.

Prvý Scooba

2005

iRobot predstavuje Scoobu, prvého a zatiaľ jediného domáceho robota na vytieranie podlahy.

Roomba série 500

2007

iRobot predstavuje Roombu novej série 500.

Seaglider

2010

Seaglider, robot určený na podmorský prieskum.

Vylepšená séria 600

2012

Populárnu sériu 500 robotických vysávačov Roomba nahrádza nová vylepšená séria 600.

Prvý mop Braava

2013

Na jeseň iRobot predstavil robotický mop Braava, ktorý sa počas 2 mesiacov stáva best sellerom medzi robotmi na vytieranie.

Roomba séria 800

2014

Najpredávanejší robotický vysávač Roomba prichádza v novej sérii 800, ktorá sa môže pochváliť novým čistiacim systémom.

Roomba séria 900 s funkciou Carpet Boost

2016

Nová Roomba séria 900 priniesla novinky ako napríklad navigáciu iAdapt 2.0 s vizuálnou lokalizáciou a funkciou Carpet Boost.

Čistiace stanice Clean Base

2018

Predstavenie unikátnej čistiacej stanice Clean Base™, vďaka ktorej vysávač sám dokáže opakovane vysypať svoj zberný kôš.

Revolučná funkcia Imprint Link

2019

Nový robotický mop Braava jet m6 prichádza s revolučnou funkciou Imprint™ Link, vďaka ktorej dokáže komunikovať s vysávačmi Roomba.

2022

Dali sme sľub majiteľom domácich miláčikov, v ktorom garantujeme, že Roomba®. j7 vďaka systematickej navigácii vSLAM dokáže rozoznať zvieracie exkrementy a vždy im vyhne.

2022

Predstavenie najpokročilejšieho modelu zrodeného z 20 rokov skúseností - prvý skutočne samostatný robotický vysávač 2v1 s úplne zasúvacím mopom Roomba Combo® j7+

iRobot kategóriu robotických vysávačov založil a iRobot bude v jej rozvoji pokračovať ďalej stoj čo stoj. My v iRobote totiž veríme, že naši roboti už teraz menia svet k lepšiemu.

 • Špecializujeme sa na robotiku
 • Zachraňujeme ľudské životy
 • Vyvíjame profesionálne roboty
 • Vyrábame domáce roboty
 • Spolupracujeme s NASA
 • Pôsobíme globálne
 • Roboti hovoria po česky
 • Zlepšujeme kvalitu života ľudí
 • Pôsobíme v zdravotníctve
 • Uľahčujeme ľuďom prácu
 • Meníme svet k lepšiemu
 • Opravujeme aj po záruke

iRobot príbeh

Je to príbeh ako z rozprávky. Všetko sa začalo na MIT (Massachusetts Institute of Technology), kde sa dvaja páni a jedna dáma rozhodli, že svoje poznatky z výskumu robotiky chcú aplikovať v praxi a posunúť sa z akademického prostredia do reálneho sveta. Tak sa aj stalo a trojica robotických pionierov začala pracovať na prvých reálnych, aj keď spočiatku značne vizionárskych projektoch. Trio inžinierov sa najskôr pustilo do vesmírneho prieskumného robota.

Z laboratória do vesmíru

Bola to zaujímavá práca, v rámci ktorej sa Colin Angle, Rodney Brooks a Helen Greiner stretli s ostrieľanými inžiniermi NASA. Veci nabrali spád, keď mladá firma začala vyhrávať výberové konania americkej agentúry DARPA. Spoločnosť začala rýchlo rásť. Počet zamestnancov skočil zo 4 na 10, následne na 20, 30 a to nebol zďaleka koniec. Hneď po zlúčení materskej spoločnosti a Real World Interface v roku 2000, vznikla značka iRobot.

Veľké veci sa však mali ešte len udiať. Na začiatku nového tisícročia začalo byť ambicióznemu špecialistovi na robotiku v armádnom a vedeckom sektore trochu tesne. iRobot zlákal spotrebiteľský trh. Zatiaľ čo Microring sa nikdy do predaja nedostal, bábika My Real Baby sa celkom úspešne predávala niekoľko mesiacov. Prvé krôčiky na zložitom americkom spotrebiteľskom trhu boli urobené a dodali firme odvahu skúšať to v tomto segmente ďalej.

iRobot PackBot zachraňuje životy

Potom prišlo 11. septembra 2001. Obrovská tragédia pre USA, veľká rana pre svet a dôležité chvíle iRobotu PackBot. Tento taktický obranný robot, pôvodne určený na zneškodňovanie mín, pomáhal prehľadávať trosky Svetového obchodného centra v New Yorku a skúmal aj priestory zničeného Pentagonu. Slovo iRobot sa skloňovalo vo všetkých pádoch, aj keď celkom pochopiteľne ďaleko za slovom terorizmus či al-Káida. Každopádne iRobot pomohol dobré veci, zachraňoval ľudské životy.

Prielom na poli spotrebiteľských produktov nastal v roku 2002. iRobot v tomto roku predstavil prvý široko dostupný robotický vysávač s názvom Roomba. Ten však nevznikol cez noc. Team odborníkov poverený dôležitou úlohou, a to zmeniť spôsob, akým ľudia upratujú, zostavil Roombu v roku 1997. Až 5 rokov usilovnej práce, niekoľko prototypov a desiatky prebdených nocí doviedli tím k cieľu. Robotický vysávač iRobot Roomba bol na svete.

Od tej chvíle ide všetko ako na drôtikoch. Roomba prešla niekoľkými generačnými obmenami, niekoľkokrát zmenila dizajn a posunula sa takmer k 100% efektivite upratovania a úplnej samostatnosti. V súčasnosti bolo na celom svete predaných viac ako 15 miliónov robotických vysávačov Roomba a toto číslo neustále rastie. Pridajte k tomu Scoobu, jediný robotický vytierač na svete, ďalej vonkajšieho robota na čistenie odkvapov Looj [lôž] a získate obraz spoločnosti bezvýhradne oddanej robotice.