FAQ

Aký je rozdiel medzi vysávačmi a mopmi od iRobotu?

Aktuálne roboty iRobot pokrývajú kompletnú starostlivosť o podlahy v domácnosti. Na vysávanie je určená Roomba a na mopovanie a leštenie podláh je určená Braava. Všetky roboty sú určené na domáce použitie.

Robotický vysávač Roomba je základom starostlivosti o podlahy. Vysáva suché nečistoty, akými sú prach a dlhé vlasy a chlpy domácich miláčikov. Nečistoty dokáže odstrániť zo všetkých typov povrchov, teda z plávajúcich drevených a laminátových podláh, dlažby, linolea, kameňa... a perfektne tiež vysáva koberce, ktoré po vysávaní Roombou vyzerajú omnoho lepšie, oživené. Chcem vedieť viac o robotických vysávačoch Roomba.

Robotický mop Braava slúži na mopovanie menších nečistôt a fľakov a finálne doleštenie podláh. Pred použitím Braavy odporúčame povysávať, keďže nahromadené chumáče prachu a vlasy môžu negatívne ovplyvniť výsledok mopovania. Piesok alebo ostré predmety zachytené do mopovacej handričky alebo podložky môžu zas podlahu poškodiť. Funguje na princípe vlhčenej handričky alebo podložky, ktorá svojou vlhkosťou nepoškodí ani citlivé drevené podlahy. Preto ju môžete použiť nielen na dlažbu, kameň, linoleum, ale aj na plávajúce laminátové a drevené podlahy. Okrem bežných čistiacich prostriedkov je možné použiť na mopovanie aj prostriedok, ktorý odporučil výrobca podláh. Chcem vedieť viac o robotických mopoch Braava.