Ako sa mám rozhodnúť, ktorý model robotického vysávača Roomba je pre mňa najvhodnejší?

Pri výbere robotického vysávača je najdôležitejším kritériom to, či chcete, aby robot sám upratoval celú domácnosť, teda všetky miestnosti jednu za druhou.

Roomba série 600 a série e: Na to, aby bolo zabezpečené dôkladné vysávanie, je potrebné robotickému vysávaču Roomba vyčleniť jednotlivé miestnosti – vždy iba jednu. Teda Roomba by sa mala vždy venovať vysávaniu iba jednej miestnosti. Ak by ste iba pootvárali všetky dvere v domácnosti a robota pustili vysávať do celého bytu bez rozdelenia miestností, efekt vysávania by bol slabý, alebo by robot nebol schopný sa vrátiť na nabíjaciu stanicu. Na vyčlenenie vysávaného priestoru slúži fyzická bariéra alebo voliteľné príslušenstvo – virtuálna stena.

Virtuálnymi stenami vytvoríte neviditeľnú bariéru, ktorú robot nikdy neprekročí. T. z., že ho uzavriete v jednej miestnosti, ale po skončení upratovania tejto miestnosti budete musieť robota preniesť do ďalšej a spustiť upratovanie v tejto miestnosti. Namiesto virtuálnej steny môžete použiť samozrejme dvere.

Roomba série 900 a série i a s: Vďaka vylepšenej navigácii iAdapt 2.0 v spojení s vizuálnou lokalizáciou nemusíte robotu vyčleňovať jednotlivé miestnosti. Iba pootvárate dvere na všetkých miestnostiach a spustíte upratovanie. Roomba série 900, i a s si počas vysávania vytvára mapu priestoru a presne vie, kde sa nachádza. Dokáže povysávať celú plochu členitej domácnosti a v prípade, že sa jej uprostred vysávania vybije batéria, automaticky sa dobije a pokračuje, aby mohla povysávať všetky miestnosti.

Robotické vysávače Roomba série 600 sú vhodné do každej domácnosti, ale neobsahujú množstvo funkcií, ktoré zjednodušujú údržbu a zvyšujú výkon vyšších sérií.

Robotické vysávače Roomba série e využívajú revolučný systém dvoch gumených kief, ktorý maximalizuje sací výkon (až 50% lepší zber nečistôt a 5-krát silnejší sací výkon) za súčasnej minimalizácia potreby údržby robota (na gumené hlavné kefy sa nenamotávajú takmer žiadne vlasy).

Robotické vysávače Roomba série 900 dokážu povysávať viac miestností alebo celú plochu domácnosti. Pokiaľ sa im počas vysávania vybije batéria, automaticky sa vrátia na nabíjaciu stanicu a dobijú sa, aby mohli pokračovať a povysávať všetky miestnosti. Navyše, upratovanie môžete spustiť, naplánovať alebo prispôsobiť cez aplikáciu iRobot HOME vo vašom smartfóne, nech ste kdekoľvek.

Robotické vysávače Roomba série i si domácnosť zmapujú a vytvorenú mapu si optimalizujú a uložia. Následne je možné určiť a pomenovať jednotlivé miestnosti. Potom stačí v aplikácii iRobot HOME zvoliť vysávanie celej domácnosti, alebo vybrať miestnosti, ktoré sa majú vysávať. Robotické vysávače Roomba série i podporujú vyprázdňovaciu stanicu Clean Base, ktorá sama vyprázdni zásobník robota do uzavretého vrecka až 60-krát. Takže na vysávanie môžete zabudnúť na celé mesiace.

Robotické vysávače Roomba série s sú vďaka technológii Perfect Edge a až 40-krát vyššiemu saciemu výkonu najvýkonnejšie robotické vysávače na trhu. Technológia Perfect Edge kombinuje tvar robota s maximálnym dosahom do kútov, jedinečnú kútovú kefku a 3D senzor, ktorý neustále sleduje vysávaný priestor pred robotom. Takisto podporujú vyprázdňovaciu stanicu Clean Base, ktorá sama vyprázdni zásobník robota do uzavretého vrecka až 60-krát.

S každým nákupom u nás získate