FAQ

Ako sa mám rozhodnúť, ktorý model robotického vysávača Roomba je pre mňa najvhodnejší?

Pri výbere robotického vysávača je najdôležitejším kritériom to, či chcete, aby robot sám upratoval celú domácnosť, všetky miestnosti jednu za druhou.

Roomba série 600, 700 a 800: Na to, aby bolo zabezpečené dôkladné vysávanie, je potrebné robotickému vysávaču Roomba vyčleniť jednotlivé miestnosti. Teda Roomba by sa mala vždy venovať vysávaniu iba jednej miestnosti. Ak by ste iba pootvárali všetky dvere v domácnosti a robota pustili vysávať do celého bytu bez rozdelenia miestností, efekt vysávania by bol slabý, alebo robot by nebol schopný sa vrátiť na nabíjaciu stanicu.

Roomba série 900 a i: Vďaka vylepšenej navigácii iAdapt 2.0 v spojení s vizuálnou lokalizáciou nemusíte robotu vyčleňovať jednotlivé miestnosti. Iba pootvárate dvere na všetkých miestnostiach a spustíte upratovanie. Roomba série 900 a i si počas vysávania vytvára mapu priestoru a presne vie, kde sa nachádza. Dokáže povysávať celú plochu členitej domácnosti a v prípade, že sa jej uprostred vysávania vybije batéria, automaticky sa dobije a pokračuje, aby mohla povysávať všetky miestnosti.

V prípade Roomba série 600, 700 a 800 slúžia na rozdelenie miestností a vyčlenenie priestoru virtuálne steny (Virtual Wall) a virtuálne majáky (Virtual Wall Lighthouse).

Virtuálnymi stenami vytvoríte neviditeľnú bariéru, ktorú robot nikdy neprekročí. T. z., že ho uzavriete v jednej miestnosti, ale po skončení upratovania tejto miestnosti budete musieť robota preniesť do ďalšej a spustiť upratovanie v tejto miestnosti. Namiesto virtuálnej steny môžete použiť samozrejme dvere.

Ak si zvolíte model robotického vysávača Roomba, ktorý podporuje aj virtuálne steny s funkciou majáku (iba vybrané modely), virtuálne majáky budú robota navigovať po jednotlivých miestnostiach. T. z., že robot najskôr dôkladne povysáva prvú miestnosť, po jej uprataní dá signál virtuálnemu majáku, ktorý ho naviguje do ďalšej miestnosti atď. Týmto spôsobom robot sám, bez vašej prítomnosti poupratuje postupne a dôkladne všetky miestnosti v byte a po uprataní poslednej miestnosti ho virtuálne majáky budú navigovať späť na nabíjaciu stanicu, kde sa nabije.

Pri použití virtuálnych majákov je dôležité, aby jednotlivé miestnosti nasledovali jedna za druhou, aby po jednotlivých miestnostiach, medzi ktorými budú majáky umiestnené, Roomba vysávala postupne, ako na tomto nákrese:

nákres

Pokiaľ si zvolíte model, ktorý podporuje iba virtuálne steny, virtuálne majáky nebudú s takýmto modelom komunikovať, nie je možné ich do budúcna dokúpiť.

Robotické vysávače sú vhodné do každej domácnosti, ale neobsahujú množstvo funkcií, ktoré zjednodušujú údržbu a zvyšujú výkon vyšších sérií.

Robotické vysávače okrem podpory virtuálnych majákov (vybrané modely) obsahujú aj vylepšený zberný zásobník AeroVac 2. generácie, lepšie rozoznávajú znečistené miesta a používajú AeroVac filtre.

Robotické vysávače využívajú revolučný systém vysávania AeroForce, ktorý maximalizuje sací výkon (až o 50% lepší zber nečistôt a 5-krát silnejší sací výkon) za súčasnej minimalizácie potreby údržby robota (na gumené hlavné kefy sa nenamotávajú takmer žiadne vlasy). Vybrané modely podporujú virtuálne majáky.

Robotické vysávače  dokážu povysávať celú plochu domácnosti a pokiaľ sa im počas vysávania vybije batéria, automaticky sa vrátia na nabíjaciu stanicu a dobijú sa, aby mohli pokračovať a povysávať všetky miestnosti. Na kobercoch, v ktorých sa skrýva najviac prachu automaticky zvýšia výkon, aby ich povysávali ešte dôkladnejšie. Navyše, upratovanie môžete spustiť, naplánovať alebo prispôsobiť cez aplikáciu iRobot HOME vo vašom smartfóne, nech ste kdekoľvek.