Ako funguje inteligentný systém navigácie iAdapt, ktorým sa roboty iRobot odlišujú od konkurencie?

To, že roboty iRobot, patria medzi špičku na trhu zabezpečuje ich systém navigácie.

iAdapt je jedinečný adaptabilný systém orientácie v priestore. Zabezpečuje nezávislé správanie sa robota, ktorý sa prispôsobí prostrediu, povrchu a množstvu znečistenia. Podstatu systému iAdapt tvorí séria aktívnych senzorov komunikujúcich s programovým vybavením robota. Senzory monitorujú čistený priestor 60-krát za sekundu a robot sa zameriava na nečistoty, mení smer a vyhýba sa prekážkam.

Celý systém je jedinečný aj v tom, že robot prechádza po jednotlivých miestach upratovaného priestoru viackrát a tým sa zabezpečí precíznosť a vysoká kvalita upratovania. Systém iAdapt bol vyvinutý spoločnosťou iRobot, ktorá disponuje už viac ako 25-ročnými skúsenosťami v oblasti výskumu a vývoja robotiky.

Robotické vysávače Roomba série 900 a i navyše využívajú lokalizáciu pomocou kamery. Roomba vysáva a zároveň si zostavuje mapu priestoru na základe informácií prijatých zo senzorov. Kamera sleduje upratovaný priestor a na základe kontrastných bodov si vytvára záchytné body, pomocou ktorých sa lokalizuje vo vytvorenej mape priestoru. Vďaka týmto záchytným bodom a mape priestoru Roomba série 900 a i presne vie, kde sa v rámci mapy nachádza, ktoré miesta už vysávala a ktoré ešte povysávať musí. Chcem vedieť viac

S každým nákupom u nás získate