Získajte 20 % ZĽAVU na vybrané produkty s kódom EXTRA20. Viac informácií nájdete tu.

Aplikácia iRobot

S mobilnou aplikáciou iRobot HOME vo vašom smartfóne alebo tablete môžete robota plne ovládať, aj keď nie ste doma. A to nie je všetko! Aplikácia sa sama učí a dokáže tak vylepšovať riadenie upratovania vám na mieru. Viac na iRobot OS™ Home Intelligence

Aplikácia iRobot

Aplikácia iRobot HOME v českom jazyku vám ponúka celý rad ďalších užitočných funkcií a dôležitých informácií.

  • Roomba 600 séria
    *výnimka Roomba 606
  • Roomba e séria
  • Roomba 900 séria
  • Roomba i séria
  • Roomba s séria
  • Braava 200 séria
  • Braava m séria

Čo všetko aplikácia ponúka?

Vysávač iRobot sa stane vašim najlepším domácim pomocníkom. Je možné si ho personifikovať a dať mu konkrétne meno tak, aby bolo spoločné spolužitie čo najpríjemnejšie.

Spustite upratovanie kedykoľvek a odkiaľkoľvek. Sedíte v práci, zrazu zvoní telefón a na druhom konci mamička či svokra, že sa stavia na večeru? Kedy stihnúť upratať a vyhnúť sa tak pohoršeným pohľadom? S iRobot HOME žiadny problém. Stačí stlačiť tlačidlo CLEAN a Roomba pripraví domov na nečakanú návštevu za Vás!

V aplikácii iRobot HOME môžete nastaviť ľubovoľný čas upratovania na každý deň. Nemusíte tak už na upratovanie ani myslieť a naši roboti sa budú pravidelne starať o upratovanie vašej domácnosti.

Cez domáceho hlasového asistenta od Amazonu (Alexa) či od Googlu (Google Home) je možné robotický vysávač aj mop plne ovládať vašimi hlasovými povelmi.

Aplikácia stráži za vás ročné obdobie a v prípade napr. peľovej sezóny alebo obdobia pĺznutia vášho zvieracieho miláčika vám sama ohlási, že je vhodné upratovať podlahy častejšie. Okrem takýchto tipov v aplikácii nájdete zoznam komponentov a odporúčanú dobu po ktorej je vhodné ich očistiť, skontrolovať či vymeniť. Informácie sú tu aj s návodom, ako túto akciu vykonať.

Aplikácia iRobot HOME si pamätá, kedy robotický mop či vysávač najčastejšie zapínate. Ako často a príp. aj v akých miestnostiach. Po určitom počte týchto pravidelných upratovaní, keď aplikácia vyhodnotí, že má dostatok dát, vám sama začne ponúkať tieto rutiny. Napríklad keď upratujete vždy v piatok kým príde návšteva a tentoraz zabudnete.

Všetky príručky robotických vysávačov a mopov nájdete vo svojom prístroji v aplikácii. V nej nájdete to, ako sa máte o robotický vysávač Roomba alebo mop Braava starať, vysvetlivky reakcií robota a ďalšie užitočné rady. Nemusíte si tak už návody a príručky schovávať, tu ich budete mať po ruke vždy, keď bude treba.

Zapojenie chytrých robotov od iRobot do SMART home nebolo nikdy jednoduchšie. Aplikácia vás sama navedie a pomôže vám robota zapojiť a naplno využiť všetky funkcionalíty, ktoré sa ponúkajú. Pri vhodnom využití rôznych pohybových čidiel a časových harmonogramov bude váš iRobot upratovať v kooperácii so všetkými zariadeniami domácnosti a presne vo chvíľach, kedy budete potrebovať. Zariadenie sa spája cez WiFi a skvele funguje s Alexou aj Google Assistantom. Bohužiaľ Apple zatiaľ funkciu robotického vysávača v rámci HomePod neumožňuje, ale je možné využiť IFTTT a ďalšie spôsoby na spúšťanie cez zariadenie Apple.

V záložke História sa dozviete štatistiky uprataných plôch celkové aj informácie o jednotlivých prebehnutých upratovaniach. Pri vyšších radoch sú tu aj mapy s vyznačenými miestami, kde musel robot pomocou funkcie Dirt Detect upratovať usilovnejšie a ďalšie zaujímavé grafy, štatistiky a informácie.

Špeciálne čidlá v robotovi spoznajú, kedy je zberný kôš v robotovi plný a kedy je potrebné ho vysypať do koša na odpadky. Aplikácia túto skutočnosť oznámi a stačí tu len sledovať upozornenia v mobile.

*len pre Roomby sériu i, s, j a Braavy jet m6

V mape upratovaných priestorov, ktorú robot sám vytvorí, je možné označovať, rozdeľovať a pomenovávať miestnosti alebo aj „oblasti upratovania“. Oblasťami upratovania sú myslené miesta, kde je potrebné vysávať častejšie ako vo zvyšku domácnosti. Napríklad dobre poslúži miesto s rohožkou na chodbe, kde sa vyzúvate, podlaha okolo kuchynskej linky, a napríklad aj priestor pod jedálenským stolom. Tieto miesta poznačíte ako "vchod" alebo "jedálenský stôl". Môžete ich pridať napr. do rýchlych volieb a jednoducho tak robota vyslať upratať po príchode či po jedle 1 stlačením. A mať tak stále krásne čisto. Táto funkcia dostane úplne nový rozmer pri zapojení do Smart Home, potom môžete len hlasom robota poslať upratať napr. okolo stola a on presne vie, čo má robiť.

*iba u Roomby série s, j, modelu i7 a Braavy jet m6

V mape je možné zvoliť neobmedzený počet zón, ktorým sa robotický pomocník vyhne. Táto funkcia nahrádza zastaralú virtuálnu stenu a je určená napr. do miest s miskami pre psov atď.

*iba u Roomby série s, j, modelu i7 a Braavy jet m6

Prostredníctvom aplikácie nastavíte intenzitu dávkovania vody. To vám umožňuje flexibilne reagovať na rôzny povrch tvrdých podláh či mieru zašpinenia.

*len pri mopoch série jet

Robotický mop Braava jet m6 nikdy nevýjde na koberec, a preto sa vyhýbala aj zvýšeným prechodovým lištám medzi podlahami. S funkciou "prahy" v aplikácii je možné do mapy umiestniť označenie nízkych prahov a prechodových líšt, ktoré robotický mop prejde a bude môcť pokračovať vo vytieraní celého priestoru.

*iba model Braa jet m6