03. augusta 2022

Roomba a domáci miláčikovia

Ako spolu súvisí nákup robotického vysávača a obstarania zvieracieho miláčika? Doteraz ste si upratovali sami? Tu sa dozviete ako veľmi vám môže pomôcť Roomba

Robotický vysávač iRobot Roomba® je pomocníkom v každej domácnosti. Ako veľmi veľkým sa dozviete vo chvíli, keď sa vaša rodina rozrastie o zvieracieho miláčika. Psy ani mačky sa neprezúvajú a ich chlpy nájdete úplne všade.

V týchto psích a mačacích prípadoch skvele pomôže robotický vysávač. Môžete ho zapnúť, či vypnúť na diaľku v mobilnej aplikácii, nastaviť ho na pravidelné upratovanie pokojne 2 x za deň, pokiaľ je to potrebné. Alebo ho nastaviť tak, aby sa zapol sám, keď vyrazíte preč napr. na prechádzku.

V čom je ale iRobot Roomba lepší na zvieracie chlpy, než iní roboti?

Roomba totiž využíva špeciálny patentovaný 3-stupňový čistiaci systém a gumové umývateľné kefy.

  • V 1. stupni Roomba namete bočnou kefkou nečistoty pozdĺž stien, z rohov, okolo nôh od stoličiek atď. pred robota. Resp. pod neho, pretože on sa neustále pohybuje.
  • Na spodnej strane Roomby sú 2 proti sebe rotujúce gumové kefy s výčnelkami. Medzi nimi je sací otvor, do ktorého všetky nečistoty vhadzujú. Pohyb kief uvoľňuje prischnutá smietka a väčšie nečistoty.
  • V 3. stupni sa motor stará o silný podtlak, ktorý je v otvore medzi kefami. Ten pomáha gumovým kefám s pohybom nečistôt a zároveň nasáva všetky menšie čiastočky, ako je prach a peľ. V zbernom koši je vložený vymeniteľný filter Aeroforce®, ktorý (ako už názov napovedá) filtruje odchádzajúci vzduch a uzatvára všetky nečistoty v zbernom koši.

Skvelé je, že je možné gumové kefy ľahko vybrať, vyklepnúť zo špeciálnych miest na krajoch namotané dlhé chlpy aj vlasy a kefy opláchnuť. Tým odpadá nepríjemné vymotávanie vlasov a chlpov zo štetinových kief, tu je to otázka 1 sekundy.

A ak sa bojíte o misky s vodou, nie je nič jednoduchšie, než k nim položiť Virtuálny múr či pri vyšších modeloch nastaviť v aplikácii Zakázanú zónu. Roomba sa k miskám ani nepriblíži.

Robotický vysavač Roomba i7 zakázaná zóna

S Roombou sa nemusíte báť najväčšieho mínusu na živote so zvieracím miláčikom – upratovaní po ňom. A môžete sa tak viac venovať zábavám a tráviť viac času so zvieracími i ľudskými miláčikmi.

Vyberte si svoju Roombu v našom eshope.

Zdieľajte a sledujte

Ukážte nám svoje roboty a zdieľajte na instagrame cez hashtag #irobotlove